💣 AKCE ČERVENEC 👉 DPH MÍNUS = SLEVA 21 % NA CELÝ SORTIMENT S KÓDEM DPHMINUS21 💣

Představení série

Filigránový skříňový nábytek v moderním vzhledu poloviny století

Nábytková řada Budaya přesvědčí překvapivě filigránským vzhledem. Díky úzkým nožkám a jemnému CNC frézování v přední části působí masivní dřevo lehce jako pírko. Geometrické vzory byly na dvířkách zušlechtěny mosazí a vytvářejí tak 3D vzhled. Organické tvary charakteristické pro Midcentury Look, jemné nožky a efektní akcenty, to vše najdete v extravagantním skříňovém nábytku. Jemné nízké desky, komody a vitríny vypadají obzvlášť harmonicky na kontrastních stěnách.

“Miluji exotickou atmosféru této série! Je to jako přenést si kousek dovolené přímo do svého domova.”

Indra, designérka interiérů

Moderní kombinace materiálů

Vytvořte si domov s odlišností s nábytkem Budaya. Kombinace mangového dřeva a jemné mosazi vytvoří ve vašem obývacím pokoji absolutní poutavost.

Mango

Světlé zbarvení a méně dominantní kresba než u akácie činí z mangového dřeva ideální materiál pro tvorbu moderního nábytku. Toto odolné dřevo se dá skvěle opracovat, a tak se při vytváření designů téměř nekladou žádné meze.

Mosaz

Mosazná povrchová úprava, slitina zinku a mědi, dodá každému kusu nábytku ještě výjimečnější vzhled. Nejpozději od 20. let 20. století se mosaz používá k tomu, aby dodala nábytku něco navíc, a dodnes zůstává oblíbeným stylovým prvkem.

Skryté úchyty

Světlé zbarvení a méně dominantní kresba než u akácie činí z mangového dřeva ideální materiál pro tvorbu moderního nábytku. Toto odolné dřevo se dá skvěle opracovat, a tak se při vytváření designů téměř nekladou žádné meze.

CNC frézování

Mosazná povrchová úprava, slitina zinku a mědi, dodá každému kusu nábytku ještě výjimečnější vzhled. Nejpozději od 20. let 20. století se mosaz používá k tomu, aby dodala nábytku něco navíc, a dodnes zůstává oblíbeným stylovým prvkem.

Filigránové opěrné patky

Jak se sérii Budaya podařilo vypadat tak jemně a lehce navzdory masivnímu mangovému dřevu? Je to jednoduché: díky štíhlým opěrným nohám s kuželovitým tvarem a jemné mosazné povrchové úpravě působí korpus velmi lehce.

Na přání lze naše nízké desky také zdánlivě skutečně vznášet a připevnit je pomocí nástěnného držáku. K tomuto účelu je k dispozici varianta “Nástěnná dvoudílná kovová sada” pro rám, kterou lze u vhodných modelů snadno zvolit.

Příborníky

Úložný prostor nebyl nikdy tak krásný. Za dvířky se skrývá spousta praktického úložného prostoru pro stylový obývací pokoj nebo jídelnu. Své místo zde najdou talíře, hračky, deky nebo jiné předměty, které potřebujete mít v každodenním životě rychle po ruce, ale neměly by se povalovat v místnosti.

Nízké skříňky

Díky velkému výběru různých modelů nízkých desek je deska Budaya vhodná pro každý obývací pokoj. Ať už s průběžnou přední stranou, nebo s praktickými otevřenými prvky, příslušenství k televizoru do ní dokonale zapadne. S výběrem od 175 cm pro menší obývací prostory až po 260 cm pro prostorné obývací pokoje nenechávají televizní desky nic náhodě ani z hlediska velikosti.

Konferenční stolky

Co by to bylo za pohovku bez jejího nejdůležitějšího společníka, konferenčního stolku? Stojí vždy po straně a nabízí praktickou možnost úložného prostoru i možnost harmonicky dotvořit celou místnost.

Vitríny

Úzké a široké vitríny řady Budaya lze skvěle integrovat do obývací stěny jako doplněk k nízkým skříňkám a komodám. Krása vitrín spočívá v tom, že vaše nejdůležitější předměty jsou bezpečně chráněny před prachem, ale přesto jsou viditelně začleněny do místnosti, protože je stále můžete obdivovat za skleněnými čely.

Tipy pro péči o co nejkrásnější nábytek Budaya

  • Čištění nábytku z mangového dřeva není magie, platí zde pravidlo: méně je více.
  • K odstranění prachu z povrchu nábytku skříně postačí pravidelné čištění mírně navlhčeným hadříkem.
  • Při údržbě je třeba se za každou cenu vyhnout čisticím prostředkům všeho druhu.
  • Dřevo manga je přirozeně poněkud hrubší a drsnější, takže by se na jeho povrch neměly dostat tekutiny, protože by mohly proniknout dovnitř a zanechat nevzhledné stopy.
  • Pro ochranu povrchu je nejlepší použít sklenice nebo teplé předměty s trojnožkou.

Co byste měli vědět

Strom mango (Mangifera indica) pochází z Indie a je známý nejen pro své sladké plody, ale také pro své dřevo. Přibližně po 15 letech rostlina přestane plodit dostatečné množství ovoce, aby mohla být dále využívána jako dodavatel ovoce, a může být poté znovu použita pro nejkrásnější výtvory z nábytku. Na stromě tak nepřijde nic nazmar a my jdeme příkladem trvalé udržitelnosti. Každý kus nábytku z mangového dřeva je navíc skutečně jedinečný a dlouho vzpomíná na užitečnou rostlinu.