Představení materiálu

Nábytek z akátového masivu - Ušlechtilá pevnost!

Nábytek DELIFE ze vzácného dřeva akácie se ukazuje v nadčasové kráse plné síly a pevnosti! Osm působivých barevných odstínů, nádherně intenzivní kresba a propracované vzory dělají z akátového nábytku DELIFE něco výjimečného. Každý kus nábytku je stejně jedinečný jako váš život a prezentuje se úžasným šarmem a výrazností. Nechte se inspirovat přirozenou energií a odolností kvalitního nábytku z masivního dřeva akácie! Protože právě tato ušlechtilá síla činí akát tak neobyčejně výjimečným!

Hnědá

Šampaňské

Bělené

Přírodní

Platina

Tabák

Nábytek z akáciového dřeva - když se elegance snoubí s tvrdostí

Akátové dřevo je jedním z nejtvrdších a nejodolnějších dřev na světě. Je pevnější než dub, ale zároveň mimořádně pružné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Kvůli své extrémní tvrdosti se velmi obtížně filigránsky opracovává, a proto se v dřívějších dobách na výrobu nábytku používalo jen zřídka. Díky své dlouhé životnosti však bylo akátové dřevo o to více vyhledáváno pro stavbu lodí, mostů nebo sloupků na pastvinách. Jinými slovy všude tam, kde bylo nezbytně nutné spoléhat na trvanlivost a odolnost materiálu. S rostoucí oblibou přímočarých a neokázalých konstrukcí a díky svému příjemnému, lehce načervenalému odstínu si akátové dřevo nakonec získalo zájem výrobců nábytku a designérů. Naštěstí, myslíme si! Protože nábytek z akátového masivu s pestrou, elegantní kresbou a působivou trvanlivostí patří do malé skupiny nadčasově krásného nábytku, který nikdy nevyjde z módy.

Vlastnosti akátového dřeva

Extrémně těžké

Třída tvrdosti 34-46 N/mm²

Pevnější než dub

Nadprůměrná nosnost

Třída odolnosti 1

Silný proti škůdcům a houbám

Elegantní vzhled

Rozmanitá kresba

“Na akáciovém dřevě mě fascinuje, že díky své jemné kresbě vypadá neuvěřitelně elegantně a jemně, a přitom má tvrdost a odolnost, kterou se může pochlubit jen málokterý jiný druh dřeva.”

Anna

Vztahy s veřejností

Náš výběr barev a kombinace materiálů - akátové dřevo pro každého.

Naše životy jsou různé, náš nábytek ještě víc! Abychom vám pomohli najít přesně takový nábytek z masivního akátového dřeva, jaký hledáte, sestavili jsme pro vás ty nejkrásnější barevné odstíny.

Hnědá Akácie

Šampaňská Akácie

Bělená Akácie

Přírodní Akácie

Platinová Akácie

Tabáková Akácie

Z odpovědnosti! O původu akátového dřeva DELIFE

Akátové dřevo z přísně kontrolovaného pěstování

Jednoduše udržitelný

Akáciové dřevo pro náš nábytek pochází z přísně kontrolovaných a ekologicky udržitelných plantáží v Indii. Díky průměrné roční teplotě přes 20 stupňů Celsia a trvale vysoké vlhkosti se akácie na subkontinentu cítí obzvlášť dobře a výborně rostou. Díky dlouhým vegetačním dobám okolo 30 let, zřeknutí se chemikálií poškozujících životní prostředí a zdokonaleným metodám pěstování dozrávají zdravé a silné akácie a poskytují dřevo té nejlepší kvality. Protože akáciové dřevo je přírodní produkt, neexistují dva stejné kusy akáciového nábytku. Nepatrné barevné odchylky nebo nepravidelnosti dřeva, jako jsou suky nebo inkluze, dělají z každého kusu nábytku z masivu DELIFE nenapodobitelný, krásný kus, který vám bude dělat radost po mnoho a mnoho let.

Nejlepší péče o akáciový nábytek

Při správném ošetřování nábytku z akátového dřeva se jednoduše držte hesla: méně je více! Protože akátové dřevo, ať už byl jeho povrch ošetřen jakkoli, potřebuje jen velmi málo péče. Naopak čisticí prostředky pro domácnost, drátěnky, ale i různé vosky a oleje mohou nábytek vážně poškodit. Proto je nejlepší používat k odstranění prachu z akátového konferenčního stolku pouze hadřík lehce navlhčený vodou. Pokud musíte čistit vnitřní i vnější povrch, doporučujeme použít dva různé hadříky. Snížíte tak riziko, že prach z vnitřních ploch způsobí drobné škrábance na vnějších plochách. Na nábytek z akáciového dřeva nepokládejte horké nebo mokré předměty. Mohlo by to způsobit ošklivé světlé skvrny na dřevě, které bohužel lze jen těžko odstranit. Pokud na neošetřené, olejované nebo voskované akátové dřevo něco vylijete, je důležité tekutiny rychle odstranit. Jen tak zabráníte tomu, aby pronikly hluboko do pórů dřeva a zůstaly tam jako trvalá nepříjemná památka. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob odstranění tekutiny představuje kousek kuchyňského papíru. U lakovaného akáciového nábytku můžete každý rok pečlivě obnovit jeho lesk trochou leštidla na nábytek. Nemějte obavy, pokud váš masivní nábytek časem mírně zčervená. To je v povaze akátového dřeva, je to nevyhnutelné a zcela normální. Akátový nábytek také časem ztmavne v důsledku vystavení slunečnímu záření. Abyste zajistili rovnoměrné ztmavnutí na všech místech, je pro váš nábytek nejvhodnější místo se stálým dopadem světla na celý povrch.

Nadčasově krásný akáciový nábytek? Ale jen při správném klimatu v místnosti!

Akáciové dřevo je přirozeně mimořádně robustní a pozoruhodně odolné vůči škůdcům a houbám, ale citlivě reaguje na špatné klima v místnosti. Stejně jako my lidé se akátové dřevo cítí nejlépe při stálé vlhkosti 45-60 % a relativně stálých teplotách. Pro veškerý masivní akátový nábytek je ideální teplota 20 – 23 stupňů Celsia. Při extrémních výkyvech tepla nebo v trvalé blízkosti zdroje tepla se akátové dřevo silně smršťuje a po vypnutí topení se například opět rozpíná. To může způsobit deformaci zásuvek, dvířek a nohou stolů a poškození ošetřených povrchů. Topení a kamna proto nejsou pro váš akátový nábytek dobrými sousedy. Bohužel to platí zejména pro podlahové vytápění. Pokud chcete, aby se váš konferenční stolek z akátového dřeva, skleněná skříňka a podobně cítily jako doma, je lepší jim najít místo mimo dosah přílišného tepla. Vlhkost má na dobrý stav vašeho nábytku stejně velký vliv jako teplo. Suchým ohřátým vzduchem totiž netrpíme jen my lidé, ale také akát. Dřevo se stává drsným a křehkým a nakonec může prasknout. Po delší době se tyto praskliny mohou stát pro nábytek skutečným problémem. Proti nízké vlhkosti pomáhají pokojové rostliny. Pokud nestačí, je nejlepší pořídit si jednoduchý zvlhčovač vzduchu. Ten zajistí nejen to, že první drobné prasklinky v akátovém dřevě zmizí a váš nábytek bude opět zářivě krásný. Také vaše pokožka a dýchací cesty vám budou nesmírně vděčné, když jste jednoduchými kroky změnili klima v místnosti na příjemné klima.

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

5% slevu

Na všechny produkty

Spravovat Souhlas s cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.