Představení materiálu

Mangové dřevo

Rukopis přírody

Mango - Mnohem víc než jen ovoce

Plody mangovníku jsou velmi oblíbené nejen v rodné Indii, ale jsou žádané i v Evropě. Strom jižního ovoce toho však nabízí mnohem více. Kromě samotného manga, které lze koupit syrové, ve formě šťávy nebo sorbetu, lze ze semen zázračného stromu získat cenné oleje. Rostlinný tuk se podobá kakaovému máslu a používá se k výrobě čokolády, margarínu nebo kosmetiky. Říká se, že mango má také léčivé účinky. Bomba vitaminu C je prý dobrá nejen pro imunitní systém, ale má také protizánětlivé a antidiabetické účinky.

Ale v neposlední řadě: dřevo mangovníku. Toto odolné dřevo s nadprůměrnou tvrdostí a stabilitou se skvěle hodí pro propracované povrchové úpravy a svým přirozeným teplým tónem rozzáří každý domov. Rustikální povrch dřeva se často voskuje nebo lakuje, aby se zdůraznila jeho individuální kresba a vzhled a aby se navíc konzervovalo a chránilo.

“Mango je budoucnost mezi materiály v nábytkářském průmyslu.
Je to jeden z nejekologičtějších druhů dřeva, který potěší oko. Každý kus nábytku z mangového dřeva je jedinečný.”

Indra
Interiérová stylistka společnosti DELIFE

Nábytek z mangového dřeva

Nábytek z mangového dřeva je v Evropě na vzestupu teprve několik let. Světlé a lesklé dřevo bylo původně pro mnoho výrobců nábytku příliš drsné. Ale s trendem designového nábytku v oblíbeném industriálním stylu se přirozeně drsné dřevo ukázalo jako ideální trendsetter. Protože mangové dřevo je nejen krásné, ale přesvědčí především svou trvanlivostí a udržitelností. Rychle rostoucí dřevo může dosahovat pevnosti teakového dřeva a zároveň se s ním pracuje mnohem snadněji než například s akátovým dřevem. To znamená, že se designu s mangovým dřevem téměř meze nekladou.

5 věcí, které byste měli vědět o mangu

Mango dřevo z přísně kontrolovaného pěstování

Naše mangové dřevo pochází z přísně kontrolovaných a ekologicky udržitelných plantáží v Indii. Zvláštnost: mangové dřevo je vedlejším produktem pěstování ovoce na plantážích. Přibližně po 7-15 letech, kdy ovocný strom již nenese dostatek plodů, je pokácen, rozřezán na velké kusy a vysušen. Mangovník pochází z Indie, zejména z oblasti mezi Ásámem a Myanmarem. Mezitím se mango vyskytuje téměř ve všech tropických oblastech světa, v Evropě především ve Španělsku. Vzhledem k tomu, že mangové dřevo je trvanlivý a rychle rostoucí produkt, jsme na tento trvale udržitelný výrobek obzvláště hrdí.

Fakta o mangovníku

Strom manga může plodit až 300 let. Mléčná šťáva z kůry dráždí pokožku a může způsobit “mangovou dermatitidu” nebo kopřivku. Stálezelený mangovník, který se dožívá nejméně 100 let, je v hinduismu a buddhismu symbolem síly.

Výška růstu

Až 45 metrů

Listy

Tmavě zelené, lesklé, podlouhle úzké, zužující se do špičky

Plody

 Zelenožluté až červené, podlouhle oválné

Původ

Indie, Čína, Pákistán, Španělsko

Správná péče o nábytek z mangového dřeva

Při péči o mangové dřevo se řiďte zásadou: méně je více! Nábytek z mangového masivu stačí pravidelně otírat lehce navlhčeným hadříkem. Nepoužívejte žádné čisticí prostředky a používejte čistou vodu. Pozor: Pokud se dřevo dostane do kontaktu s tekoucí vodou, hrozí, že nabobtná a zanechá nevzhledné skvrny.

 

TIP DELIFE: Mangové dřevo se časem stále trochu rozpíná, což může vést ke vzniku drobných prasklin. Díky tomu ještě záměrněji vynikne jeho trpký industriální půvab.

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

5% slevu

Na všechny produkty

Spravovat Souhlas s cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.