Jak vybrat sedačku do obýváku? Zvažte otěruvzdornost i životní styl

Jak vybrat sedačku Delife

Výběr sedačky je důležité rozhodnutí a sedaček je dnes, stejně jako čehokoliv jiného, na trhu mnoho. Můžete mít jasnou představu, ale jakmile uvidíte množství produktů online nebo v obchodě, není těžké se ve výběru ztratit. I proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce.

Na výběr sedačky si vyhraďte dostatečný čas, rozpočet a trpělivost, abyste se brzy mohli natáhnout doma na tu, která je pro váš interiér i životní styl perfektní.

Výběr nejlepší sedačky pro váš životní styl

Než začnete prozkoumávat nejrůznější druhy sedaček a pohovek, zamyslete se nad tím, jaké nároky na sedačku v běžném provozu máte. Pokud máte velkou rodinu, která se schází v obýváku a tráví tam společný čas, nejspíš pro vás bude vhodná velká pohovka s odolným potahem a bytelnou konstrukcí.

Pokud je pro vás nejdůležitější neotřelý styl a často pořádáte doma večírky, možná bude vhodnou alternativou sexy kožená sedací souprava. Jestliže zápasíte v obýváku s místem, ale nechcete dělat kompromisy v pohodlí a rádi se při sledování filmů natáhnete, zvažte rozkládací sedačku. Možností je mnoho, nejen na našem e-shopu, ale jasná představa vám je pomůže vyfiltrovat a ušetřit tak čas.

Jaký materiál pro sedačku je nejlepší?

Potah, který si vyberete pro svou pohovku, je stejně důležitý jako její tvar a styl. Je to jeden z klíčových aspektů, které určují její odolnost a dlouhou životnost. Ať už si vyberete tkaninu, velur neboli semiš, mikrovlákno, koženku, imitaci kůži nebo kůži opravdovou, důležité je vybrat sedačku v kvalitě odpovídající plánovanému využívání nábytku.

Otěruvzdornost sedačky

Určitě chcete, aby vám pohovka vydržela co nejdéle. Kvalitu nutně nepoznáte podle cenovky. O odolnosti rozhoduje pouze otěruvzdornost. Označuje stupeň odolnosti potahu. Čím větší číslo, tím vyšší je kvalita použitého materiálu.

Narozdíl od mnoha českých obchodníků s nábytkem vám doporučujeme, abyste si nevybírali pohovky s látkami, které mají otěruvzdornost nižší než 20 000. Nižší číslo je vhodné jen pro velmi malou část lidí. Kdo by chtěl kvůli náchylným materiálům sedět na gauči opatrně?

Naše sedací soupravy najdete pouze v následující kvalitě:

  • texturovaná tkanina s otěruvzdorností 30 000,
  • džínová tkanina  s otěruvzdorností 43 000,
  • mikrovelur (sametový vzhled) s otěruvzdorností 50 000,
  • imitace kůže s otěruvzdorností 100 000,
  • pravá kůže s otěruvzdorností 200 000.

Jak vybrat správně velkou sedačku? Pravidlo 2:3

Snad nejdůležitější radou je správně změřit prostor. Není nic horšího, než doma mít svou vysněnou sedačku a zjistit, že se vám do obýváku nevejde. K vyznačení rozmístění nábytku použijte metr, papír nebo provázek. Nalepte si značky na podlahu a zjistěte, jestli se dá v prostoru stále pohodlně pohybovat.

Důležité je také změřit dveře a chodby, protože i když může mít pohovka ideální velikost pro váš obývací pokoj, nemusí se při stěhování vejít do vchodových dveří nebo do malých schodišťových prostorů.

Pravidlo 2:3 říká, že by měla pohovka být dlouhá asi jako dvě třetiny zdí za ní. Pokud se rozhodnete přidat také konferenční stolek, měl by být velký jako dvě třetiny pohovky (pokud nemá tvar L) nebo jako třetina až polovina pohovky, pokud má tvar L.

Styl pohovky by měl odrážet styl celého interiéru

Pohovka by se samozřejmě měla hodit k celkovému nádechu vašeho domova. Může být trochu těžké definovat si svůj styl, ale při výběru typu pohovky, která bude přirozeně zapadat do vašeho domova, se řiďte instinktem.

Pokud je váš styl elegantní a moderní, můžete sáhnout po čistých liniích a výraznějších barvách. Pokud je váš interiér směsicí barev a vzorů, může být dokonalým vyjádřením vašeho vkusu pohovka, která kombinuje několik stylů (například vintage pohovka přečalouněná barevnou látkou nebo modernější tvar s tradičním potahem).

Pokud se na interiér díváte tradičněji, klasická pohovka v odolné a neutrální látce obstojí ve zkoušce časem a bude dobře fungovat s různými barvami a kousky doplňků. Nechte se inspirovat naším článkem Jak zútulnit obývací pokoj? Objevte největší trendy obýváků pro rok 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

5% slevu

Na všechny produkty

Spravovat Souhlas s cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.