Jak zútulnit obývací pokoj? Objevte největší trendy obýváků pro rok 2023

Jak zútulnit obývací pokoj

Útulný obývací pokoj nevypovídá jen o vkusu. Říká světu, jaký život lidé vedou, kdo jsou. Trendy často předznamenávají změnu ve společnosti, posun ve vnímání a směřování. Interiérové trendy pro rok 2023 jsou praktické i estetické. Přesvědčte se sami.

Posbírali jsme pro vás to nejzajímavější ze zahraničního tisku, od světoznámých designérů z kongresů a výstav. Abyste, pokud teď zařizujete obývací pokoj, drželi prst na tepu doby. Jdeme na to.

Nejútulnější budou obývací pokoje v teplejších neutrálních barvách

Pokud si do obývacího pokoje nepředstavujete žádnou divočinu, a naopak hledáte neutrální barvy, sáhněte po teplých, zemitých tónech. V roce 2023 nás čeká trend teplých, nevtíravých neutrálních tónů a materiálů, které evokují pohodlí a bezpečí.

S novým rokem přijdou nové výzvy, a pokud pro vás váš obývák představuje útočiště, kam se před nimi uchýlit, nenajdete lepší design.

Natáhnout se na zlatavou žinylkovou sedačku nebo béžovou rohovou lenošku a zapomenout na shon tam venku zní lákavě, že? Přírodní materiály a tóny nabízejí moderní a uzemňující základ, který poté můžete obměňovat dekoracemi klidně každé roční období.

Křivky v obýváku budou in, doplní je jemné osvětlení

Už v uplynulém roce bylo mnoho ostrých hran nahrazeno přátelskými oblými křivkami, a to nemluvíme jen o konferenčních stolcích, ale také o sedačkách. Tyto kousky byly dříve pouze designérské a viděli jsme jich pomálu, ale nyní se dostávají do popředí a několik jich najdete za velmi přátelskou cenu i v našem sortimentu. Pohovka Napoli, Corleone nebo Chesterfield jsou skvělým parťákem pro milovníky všeho kulatého a elegantního.

Trend můžete do svého obýváku dostat, i pokud nekupujete sedačku. Pozvěte k sobě domů kulaté koktejlové křeslo, kruhový koberec nebo oválné osvětlení. Když už mluvíme o světle, ambientní osvětlení ve formě LED pásků v tomto roce určitě zaboduje. V obývácích uvidíme také více nepřímého nástěnného světla, světla inspirovaného ohněm nebo svíčkou ve žluto-oranžových odstínech.

Multifunkčnost a praktičnost nejen u sedaček

Během uplynulých let jsme kvůli covidu pozměnili účel obývacích pokojů. Z místa, kam jsme zvali hosty a kde se pořádaly večírky, se stal především prostor k žití pro naši rodinu. Teď, kdy se život vrátil do normálních kolejí, musí obývací pokoj plnit oba účely. A občas po něm chceme, aby byl také trochu kanceláří a trochu jídelnou nebo hernou pro děti.

Těmto nárokům není při navrhování interiéru snadné vyhovět, ale určitě to není nemožné. Sedačka může být rozkládací, prostor se dá opticky rozdělit na několik zón například kobercem nebo barvami dekorací.

Kvalitní interiér v obýváku na prvním místě

Při výběru sedačky hledí zákaznící kromě designu s rostoucí urgencí také na odolnost a kvalitu materiálu. Zejména pokud mají malé děti či domácí mazlíčky. Z módy pomalu ale jistě vychází takzvaný „rychlý nábytek“ v mizerné kvalitě, který je za rok či dva zralý na výměnu. Nejenže není ekonomický, ale ani ekologický, a to si uvědomuje čím dál tím více spotřebitelů.

I proto jsme rádi, že vám můžeme přinést německou kvalitu za srovnatelné ceny, jako v českých řetězcích seženete rychlý konfekční nábytek, který pravděpodobně má většina vašich známých. Prohlédněte si nejnovější kousky nábytku na e-shopu Delife.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

5% slevu

Na všechny produkty

Spravovat Souhlas s cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.